Mistrovství světa v plavané na řece Moravě v Uherském Hradišti

20. 9. 2012

Nejlepším družstvem 59. Mistrovství světa lovu ryb s udicí v disciplíně plavaná je závodní družstvo z Polska. Jejich triumf se odehrál na řece Moravě v Uherském Hradišti. Druhou příčku obsadila v konečném součtu družstvo z České republiky.

Pro firmu Robinson je velkou radostí vám oznámit, že ve dnech 15.9. – 16.9. 2012 se na břehu řeky Moravy v Uherském Hradišti odehrávalo 59. Mistrovství světa v plavané a polská reprezentace zde získala nejvyšší příčku.

Je to pro nás obzvlášť radostná zpráva, protože tento rok firma Robinson sponzoruje polskou reprezentaci v plavané. Na Moravě bylo družstvo z Polska bezkonkurenční, kdy za sebou zanechalo 36 týmu z celého světa (francouzi 3. místo, angličané 6. místo). O velké převaze svědčí i to, jaký získali náskok nad druhým týmem z České republiky v konečném pořadí. Mezi prvním týmem z Polska a druhým týmem z České republiky byl rozdíl 12-ti bodů, ale mezi druhým týmem z České republiky a třetím týmem z Francie pouze 3 body. Polský tým se poprvé ve své historii stal vítězem Mistrovství světa v plavané.

Polská výprava během závodu lovila stabilně, kdy závodníci obsadili následující pozice: M. Łebkowski 7 místo, A. Niemiec 10 místo, W. Walczak 19 místo, W. Kamiński 24 místo a G. Mazurczak 31 místo. Mistrem světa je angličan Sean Ashby, který jako jediný získal po oba závodní dny první místo ve svém sektoru. Na bronzovou příčku v konečném pořadí Michałowi Łebkowskiemu chyběl pouze jediný bod, kdy první závodní den skončil na třetí příčce a druhý den skončil první ve svém sektoru.

Jak již bylo zmíněno, celé mistrovství světa se odehrávalo na řece Moravě v Uherském Hradišti, kde bylo hlavním úkolem vůbec najít a ulovit rybu. Polská výprava chytala hlavně oukleje.